Propozycje dla wymagających klientów

wallet-867568_960_720
Najbardziej wymagający klienci na rynku oczekują przede wszystkim, aby firmy, z którymi współpracują, były godne zaufania, stabilne i sprawdzone. Na rynku funduszy inwestycyjnych taka renoma ma szczególne znaczenie, albowiem klienci bardzo niechętnie powierzają swoje oszczędności funduszom i zawsze chcą mieć pewność, że akurat ten wybrany dzisiaj przez nich, jest z całą pewnością odporny na grzechy złego zarządzania albo niedostatecznych kadr. Jakość pracy analityków w takim funduszu jest oczywiście podstawą podejmowanych decyzji, ale bardzo ważna jest także sama wizja, model biznesowy czy strategia. Mają one bowiem wpływ na wszystkie aspekty funkcjonowania funduszy, w szczególności zaś kształtują:

• pole zainteresowania funduszu danymi sektorami przemysłowymi albo rynkami
• określony zasięg geograficzny swojego zainteresowania
• krótką listę sprawdzonych i zaufanych partnerów i kontrahentów
• zakres instrumentów inwestycyjnych wykorzystywanych przy tworzeniu portfela dla każdego klienta
• otwartość na debiutujące spółki
• gotowość do podejmowania krótkoterminowego ryzyka
• podejście do dywersyfikacji portfela.

O większości z tych rzeczy dowiedzieć można się po wnikliwej lekturze strony internetowej danego funduszu. Każdy fundusz inwestycyjny prowadzi działania w mniej lub bardziej zawężony sposób, trzyma się swoich sprawdzonych metod postępowania, ufa własnym opracowywanym latami modelom ekonomicznym. Dlatego jest to biznes szczególnie mocno oparty na know-how, czyli wiedzy i doświadczeniach wynikających z praktyki zawodowej. Kapitał ludzki, czyli analitycy funduszy mają ostatecznie największy wpływ na kierunek rozwoju danego towarzystwa oraz notowania funduszy ( Leggmason ) wchodzących w jego skład.

Przed przystąpieniem do konkretnego funduszu warto jednak uzmysłowić sobie swoje własne oczekiwania i predyspozycje psychologiczne. Nie każdy fundusz będzie działał w sposób, który odpowiada miłośnikom dynamicznej gry i ryzyka, tak samo jak nie każdy będzie w stanie grać stabilnie, rozważnie i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>